ידע זה כוח

 

לדעת מה בן הזוג אוהב ולהגיד לו מה אנחנו אוהבות 🙂🙂
בתקופת המקרא התייחסו לפעולה המינית כאל ידע..
“וְהָאָדָם, יָדַע אֶת-חַוָּה אִשְׁתּוֹ” בראשית ד’ פס’ 1
במאה ה – 17 תבע פרנסיס בייקון (פילוסוף ומשפטן בריטי) את האימרה “ידע הוא כוח”.. מכאן נובע שלדעת מיניות – זה כוח. הכוח בידע מאפשר לנו לגעת ולענג את בן זוגנו בדרך בה הוא אוהב שנוגעים בו.
מדוע משתמשת השפה התנכית בפועל “ידע” בכל הקשור לסקס ולמיניות?
הדבר החשוב ביותר במיניות הזוגית הינו הידיעה וההבנה ההדדית. הוא יודע מה טוב ונעים לך, ואת יודעת מה טוב ונעים לו. הידע הזה איננו קדום. לא נולדים איתו, והוא גם לא קיים באופן טבעי. איך הידע הזה נוצר? כאשר משתפים אחד את השני. במקרים רבים זוגות אינם מוצאים את הזמן והאנרגיה לשתף את בן הזוג שלהם במה שעושה להם נעים. בין אם זה ממבוכה, או בושה, או עקב חוסר ביטחון עצמי, או אפילו הפחד מהיחשפות. כל אלו מחלחלים בתוכנו ולא מאפשרים לנו לצאת מן הסגירות המינית שבה אנו שרויים, סגירות שלא מאפשרת לבן זוגנו לדעת מה עושה לנו נעים. פעילות מינית הינה דבר מבורך וחשוב, אבל עוד לפניה, חשוב לדבר בשקיפות על מה שעושה לכם נעים. הדיבור על כך מוסיף גם לתשוקה ובעיקר לידע כיצד לענג את השני.
אפשר לדבר על פנטזיות מיניות. אין צורך להיבהל מכך. אצל מרבית האנשים המרחק בין המציאות לפנטזיה רחוק מאוד, אבל היכולת לדבר על זה, מאפשרת לבן הזוג לדעת מה השני אוהב..
זוגות שמדברים על המיניות שלהם ללא קשר ליחסי המין עצמם, מאושרים ומסופקים יותר. הם גם יודעים מה לעשות ומה היא הדרך הטובה ביותר מבחינת בן הזוג לעשות אותה.
דברו על מיניות עם בני הזוג. בשיחה רגילה. לאו דווקא במיטה. תופתעו לדעת שהדברים נזכרים ומיושמים מהר מאוד!
יום עצמאות שמח ומלא אורגזמות

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *