לאן נעלמת המיניות? / רוני ארז

מחקרים רבים מתייחסים לכך שבמרבית הקשרים הזוגיים שהתמסדו, האישה היא הראשונה שמאבדת עניין מיני בגבר שאיתה בעוד שהגבר ממשיך לתחזק עניין מיני מוגבר באישה שאיתו.  
מדוע זה קורה?

כל זוג מאמין בתחילת הדרך כי הוא יצליח “לשבור את המערכת” וכי המיניות המדהימה ביניהם לא תסתיים לעולם, גם אם נתוני המציאות והסטטיסטיקה בעניין מספרים אחרת..
ההתאהבות, התשוקה ההדדית וההתלהבות בתחילת הקשר, מצליחים להסתיר את הפערים והקשיים המיניים בין בני הזוג. לא מדברים הרבה על הסקס.. פשוט קופצים אחד על השנייה והוא נתפס כמדהים. מעטות הנשים שיסיימו קשר בגלל שהן לא מצליחות להגיע לשיא מיני עם בן הזוג, אלא אם כן הוא הראשון והיחידי שזה קרה להן איתו עד אותו הרגע.. הן תעדפנה לחשוב כי הדברים יסתדרו בהמשך.
אצל הגבר, ההנאה מהסקס פשוטה ומוחשית. נכון, לגברים יש בעיות בסקס – גומרים מהר מידי, לאט מידי, לעיתים הם סובלים מחרדת ביצוע המתבטאת בכך שלא עומד להם וכו’. בד”כ הבעיות הינן פיזיולוגיות וניתנות לפתרון בצורה פשוטה ע”י כדורים, משחות או לימוד נשימות טנטריות המעכבות פליטה. כלומר, ההתייחסות כאן הינה לעצם האורגזמה של הגבר ולאו דווקא לאופן תפקודו במיטה בזמן הסקס.

אצל נשים לעומת זאת ההגעה לאורגזמה מהסקס מורכבת וקשורה יותר לעניין המנטלי מאשר הפיזיולוגי. אישה צריכה תנאים בשביל לגמור. גם בחורה שגומרת בקלות מחדירה זקוקה לתנאים כדי לגמור. החיים הזוגיים השגרתיים מחבלים בתנאים אלו. המטלות, הילדים, העייפות ובעיקר היכרות בן הזוג המיני שהופך להיות אבא, חבר ושותף לחיים (דברים המרחיקים אותנו ממיניות) הופכת את ההגעה לאורגזמה עבור האישה למבצע קשה. אם מוסיפים לכך את העובדה שמרבית הנשים גומרות רק דרך גירוי חיצוני על הדגדגן ולא מהחדירה – אורגזמה שקשה יותר להגיע אליה – אפשר להבין עוד יותר את המורכבות של האורגזמה הנשית. 
כך שבמקרים רבים האישה מאבדת עניין בסקס עם בן זוגה לאו דווקא מזה שהיא לא רוצה סקס, אלא בגלל שהיא מעדיפה להימנע מהסקס מאשר לעשות אותו ולהישאר מתוסכלת מחוסר הצלחתה לגמור. לפעמים הגבר אינו “משקיע” באישה במיטה, דבר המתסכל אותה ולא מאפשר לה לגמור. לפעמים הגבר משקיע הרבה מאוד באישה, ובאופן טבעי מצפה שהיא תצליח לגמור כתוצאה מכך, דבר שמלחיץ את האישה ומרחיק אותה עוד יותר מהאפשרות שהיא תגמור. כך, לאט לאט, מתחיל אצלה תהליך שסופו איבוד העניין המיני בבן הזוג.
איבוד העניין בפרטנר הקבוע ומציאת פרטנר חדש תגביר את הריגוש, אבל לא בהכרח תביא לשיפור היכולת לגמור, כי כפי שציינתי האישה צריכה תנאים. רומן או בגידה מרגשים מאוד, אבל בד”כ לא יספקו לאישה המתקשה לגמור את התנאים לכך. 
אישה מסופקת מינית המרגישה נחשקת ואהובה על ידי בן זוגה לא תאבד עניין בפרטנר שלה כל כך מהר.
דווקא יחסים פתוחים על צורותיהן השונות יכולים לעזור לאישה, כי אז היא יכולה להיות פנויה נפשית לסקס גם עם מי שאינו בן זוגה הקבוע, אבל זה כבר עניין לאנשים שמאמינים בכך ויכולים לחיות בדרך זו 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *