מדיטציית חמשת החושים / רוני ארז

arrangement-1536610_1280מדיטציה זאת עוסקת בהפעלת חמשת החושים עם התמקדות בכל אחד מהם בנפרד. זהו מעין משחק מקדים למעשה האהבה שיבוא לאחר מכן..

שימו מוזיקה מתאימה, כל טרק מיוטיוב chilout music יכול להתאים (למרות שאם יש לכם ממקום אחר עדיף כי הפרסומות יכולות להופיע ברגע לא מתאים..)

כנסו למיטה עם בגדים, שבו אחד מול השני, ותסתכלו אחד לשני בעיניים במשך 5 דקות, תוך כדי שאתם אוחזים ידיים זה בזו.. להרפות את השרירים. תהפכו למבט. תראו פתאום בכמה דברים תבחינו בבן זוגכם. לפרקים תרגישו בקושי להמשיך במבט, אבל אל תרפו. תנסו להרפות מהמחשבה שעלולה לקחת אתכם למקומות אחרים מאשר המקום בו אתם נמצאים. אל תתעסקו בשעון. גם אם אתם מאריכים בזמן או מעט מקצרים, הכל בסדר. משזה נגמר, אתם עוברים לחלק השני ובו אתם ממשיכים לאחוז בידיים, תוך כדי שאתם עוצמים עיניים ומקשיבים למוזיקה ולקולות האחרים שמסביבכם. גם פה, להיות בהקשבה. לא במחשבה. אחרי כחמש דקות פותחים את העיניים, מתקרבים אחד לשני ומתחילים להריח (או לרחרח) אחד את השני. כמובן שעדיף לא להיות אחרי יום עבודה או אחרי בילוי במסעדה שיצאתם ממנה עם ריח האוכל.. ואם כן, טפלו בעניין לפני.. על כל פנים בשלב זה אתם מפעילים את חוש הריח. לא להתנשק.. רק להריח אחד את השנייה. בשלב הרביעי וגם אליו נדרשת מעט הכנה לפני. הביאו אתכם למיטה מעט פירות או שוקולד, שבו אחד מול השנייה והאכילו אחד את השני ממה שהבאתם. זה שאוכל עם עיניים עצומות. אכלו לאט, נסו לחוש את הטעם של מה שבפה. אל תמהרו לבלוע. והשלב האחרון הינו חוש המישוש. בשלב הזה אתם יכולים לגעת זה בזו בצורה שאינה מינית. ליטוף, נשיקה במקומות שונים בגוף וכו’. ומשם הדרך פתוחה ואתם יכולים להמשיך..

זה שונה.. זה מעניין.. זה מקרב.. זה מחרמן.. זה מביא אותנו אל מעשה האהבה בצורה לא שגרתית.

נסו ותהנו!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *