מה זאת “מונוגמיה חופשית”?

מה זאת “מונוגמיה חופשית” על פי תפיסתינו? 

המונוגמיה הינה צורת חיים בה בני זוג חיים ביחד תוך כדי נאמנות מינית ורגשית הדדית. 

אפשר להתווכח רבות אם המונוגמיה הינה טבעית או אפשרית בעידן שבו אנו חיים כיום, העידן שבו אין אמת אחת, לאף אחד אין בעלות על האמת, וכל זוג מפתח לעצמו את האמת הנכונה והמתאימה עבורו, 

אבל אי אפשר להתווכח עם המשמעות השלילית שקיבל המושג מונוגמיה מבחינה חברתית ותרבותית. בעיקר בעשור האחרון שפרץ דרכים חדשות בכל הקשור להתייחסות למוסד הזוגיות והמשפחה.

המונוגמיה מתקשרת עם שגרה, והשגרה נתפסת כדבר הגורם לשחיקה במיניות הזוגית. האסוציאציה המידית למיניות מונוגמית, מתייחסת ליחסי מין שמתרחשים באותו מקום ובאותה צורה, וכמובן, כל הזמן עם אותו פרטנר, דבר שהופך אותם ללא מרגשים ומונוטוניים. 

הדבר הגרוע ביותר שהשתרש בתפיסה החברתית הוא שבמונוגמיה, התקשורת המינית הזוגית בקרב רוב הזוגות כמעט ולא קיימת. לא מדברים על מיניות – למעט תלונות על כך שהיא לא קיימת.. בני הזוג לא באמת מדברים אחד עם השני על הפנטזיות שלהם, על הרצונות שלהם, על מה ואיך שעושה להם טוב.

בקרב מרבית הזוגות שחיים לא טוב, ניתן לראות שגם המיניות לא טובה.. ובמרבית הזוגות שחיים טוב.. ניתן לראות שהמיניות טובה.. 

מה קודם למה..? 

אנחנו מאמינים שהמיניות הזוגית קודמת לכל דבר, ומתווה את איך שהיחסים הזוגיים מתהווים. 

מרבית האנשים מייחסים למיניות שלהם חשיבות גדולה יותר כשהם רווקים, ומשתמשים בה כדרך לחיזור. אבל משהם משיגים את הזוגיות, הם מפסיקים לתת למיניות מקום חשוב בזוגיות, ומאבדים את הריגוש ההדדי אחד מהשני. 

הזוגיות המונוגמית נתפסת כמעין “בית כלא” לחופש המחשבה המיני. 

בתחילת דרכינו כזוג, לפני כעשרים שנים, חשבנו שיהיה נכון יותר ללמוד ולפתח לעצמנו את הידע בנושא המיניות. היה לנו ברור שאנו רוצים ללמוד ולהתפתח ביחד, כזוג. כל אחד מאיתנו הגיע לזוגיות לאחר כישלון בנישואין ראשונים, ועם ילדים. החלטנו שבפעם השניה זה יהיה אחרת, והמיניות תזכה למקום של כבוד ובאופן עקבי. 

אף אחד מאיתנו לא חיפש להיות עם פרטנרים אחרים. הדבר היה מוסכם על שנינו. 

ה”מונוגמיה החופשית” שמרה עלינו תחת אותה הגדרת נאמנות מינית ורגשית הדדית, אבל אפשרה לנו לפתוח את הדלת שסוגרת זוגות רבים בחדר השגרתי והחשוך..

המונוגמיה בצורה בה אנו רואים אותה, מאפשרת לנו להימצא בחלל הרגיל שלנו, אבל גם בחללים שבהם נמצאים עוד זוגות והאווירה בחלל מינית. בין אם זה בסדנה, פסטיבל, או מסיבה. כל זוג נמצא עם עצמו, אין הגבלה על העיניים שלנו ועל המחשבה החופשית שלנו. היכולת לשתף את בן הזוג בתחושות ובמחשבות העולות בראשנו תוך כדי המצב, מעצימות את הריגוש המיני הזוגי. 

בני הזוג אינם נמצאים בחלל מכיוון והם מחפשים להיות עם פרטנרים אחרים. הם מחפשים להוסיף לריגוש המיני הזוגי שלהם. יש ביניהם ידיעה ואמון הדדי. סולם הערכים הבסיסיים שלהם לגבי העניין שווה. הם מסתפקים אחד בשניה, אבל רוצים גם לחוות ריגושים משותפים שיוסיפו עניין למגרש המשחקים המיני שלהם.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *