“מונוגמיה חופשית” / ניצן ורוני ארז

השנה האחרונה היתה שנה מדהימה עבורי באופן אישי וגם עבורנו כזוג. שנה שבה התחלתי לעבוד עם נשים וללמד אותן את הדרך כיצד הן יכולות להגיע לאורגזמה וגינאלית, אורגזמה שאיננה נפסקת ורק מתעצמת ותלויה בשליטתן הבלעדית.
מה שאני עושה עם נשים – מה שלמדתי על עצמי, לא הגיע ביום אחד. אפשר לומר שהיה זה שיאו של תהליך זוגי שנמשך על פני שנים, תהליך שבו היינו שותפים בן זוגי ואני כזוג לכל אורך הדרך, בדיוק כמו כל הפוסטים שנכתבו עד היום בעמוד העסקי שלי, פוסטים אשר כל רעיון בהם משותף לי ולבן זוגי שאחראי במידה רבה לאיך שהדברים נראים ברשת, באתר שלי, ובעמודי הפייסבוק.

בעמוד זה ששמו “מונוגמיה חופשית” נציג את המודל הזוגי שאנו מאמינים בו, המודל שאנו חיים לפיו, שמשרת אותנו ושומר עלינו יחד באושר גדול כבר למעלה מעשרים שנה, מודל שאנחנו מאמינים שיכול לשמור ולשמר מערכת יחסים זוגית וכמובן את המיניות שבתוכה במצב תשוקה תמידי כפי שאנו מרגישים אחד כלפי השני.
חשוב לנו לציין שאין אנחנו באים ממקום של שפיטה. אנחנו מכבדים כל מערכת יחסים זוגית ובלבד שעקרונותיה יהיו מקובלים ומוסכמים בין בני הזוג. בין אם זה חיים פוליאמורים, או זוגיות שמשלבת הוספת פרטנרים שונים למיטה (סווינגרס), נישואים פתוחים שבהם כל אחד מבני הזוג עושה כרצונו וכו’. כל מערכת זוגית מוסכמת מקובלת על ידינו, כזו שמשאירה את הזוג ביחד. 
באופן אישי, אנחנו לא מתאימים למערכת זוגית פתוחה, שמוסיפה פרטנרים שונים למיטה בין אם לחוד או ביחד, והמודל שלנו מתבסס על נקודת ההנחה הזאת. 
המונח “מונוגמיה חופשית” מהווה מושג שבתוכו ישנה מעין סתירה פנימית. אם זה מונוגמיה.. אז איפה החופש..? ואם זה חופש.. היכן נכנסת המונוגמיה? 
הפוסטים בדף זה יתייחסו הרבה לסתירה הפנימית הזאת וכיצד מיישבים אותה בתוך המערכת הזוגית, ויתארו את החיים שלנו כזוג תוך כדי שימת דגש על המיניות המונוגמית שלדעתנו מהווה את הבסיס החשוב לכל מערכת יחסים זוגית. 
אנו מאמינים שגם בעידן של היום, עם כל הפיתויים מסביב, ולמרות הסטטיסטיקה ההולכת וגדלה של מערכות יחסים זוגיות שנכשלות, אפשר לפתח מערכת יחסים זוגית על כל הקשיים שבה. הדבר מצריך תקשורת טובה ויפה בין בני הזוג, הבנה שלאורך שנים כל זוג צריך להתקדם ולהתפתח ביחד, וכמובן סקרנות ופתיחות מינית לפחות בכל מה שקשור לעיניים שלנו, והיכולת שלנו לשתף את התשוקות שלנו בפני בן הזוג שלנו, שיתוף שמצד אחד מאפשר לנו לדבר על התשוקות הכמוסות ביותר שלנו מבלי להרגיש מאיימים על בן הזוג, או מאוימים מכך שבן זוגנו משתף אותנו בתשוקה שלו. 
בסופו של דבר אנחנו מאמינים שהדרך המינית של כל זוג צריכה להיות משותפת, כך גם החוויות המיניות שהזוג עובר.
אנחנו מאמינים שזוגות אשר חשוב להם לשמור על נאמנות מינית הדדית מצד אחד, אבל מרגישים שהיו רוצים לפתח את ההיבט המיני בתוך המערכת הזוגית שלהם, ימצאו עניין רב בפוסטים בעמוד זה.
הרעיון העומד מאחורי מודל הזוגיות שלנו הוא הניסיון “לנצח את המערכת”, או “לשבור את השגרה” שמהווה מכשול, וגורמת להרבה זוגות שהתחילו כאוהבים מאוד האחד את השני לאבד האחד את השני במהלך הדרך. 
זוגות שמעוניינים לשמר או להחיות מחדש את התשוקה המינית ביניהם מוזמנים להיות קוראים של עמוד זה, ולהיות שותפים בפעילויות שנעשה בין אם זה סדנאות או מפגשים זוגיים אחד על אחד איתנו.
ניצן ורוני ארז

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *