גישה שונה למיניות


אחד המשפטים הנפוצים בכל הקשור להבדלים בין גברים ונשים בגישה למיניות אומר ש”גברים צריכים סקס בשביל שיהיה להם טוב.. ואילו נשים צריכות סקס כשטוב להן..”
משפט זה מראה באופן פרדוקסלי את ההבדל בגישה למיניות בין גברים לנשים.
אפשר להתייחס לאחד התירוצים המוכרים בקרב נשים לסיבה מדוע אין סקס היום.. “יש לי כאב ראש”.. גם כאל פרדוקס, מכיוון ואין ספק שעשייה של סקס בזמן כאב הראש מעלימה את כאב הראש.. או בכלל.. או לפחות למשך זמן הסקס..
מעט מאוד גברים יסרבו לבקשת האישה לסקס בטענה “כואב לי היום הראש”..
מדוע יש הבדל בגישה בין גברים לנשים בכל הקשור לגישה לסקס?
לאורך השנים נשים גדלו על המסר כי מיצוי תפקידן הינו להוליד ילדים. להתחתן כמובן לפני.. ולמלא את תפקידן כאימהות אחרי החתונה.
אף פעם לא דברו עם נשים או העבירו להן מסר על כך שהן צריכות ליהנות מסקס. אישה לא חייבת ליהנות כדי להיכנס להיריון ולהוליד ילדים.
במשך הרבה שנים לא היה לאנושות שום מידע לגבי מה היא ההנאה המינית של האישה, ומכיוון שכך, לא היתה לעניין שום חשיבות.
התפתחה חשיבה שהאישה נהנית מעצם העניין. מהקרבה, מהרומנטיקה, מהנגיעות, מהליטופים ומהחיבוקים.
אין בדברים הללו שום דבר רע כמובן. הם חשובים, מוסיפים, ולעיתים אף אי אפשר בלעדיהם, אבל הם לא הדבר האמיתי, הפורקן, ההנאה המושלמת, האורגזמה.
אצל הגבר זה יותר פשוט. הנאה= גמירה= הכנסת האישה להיריון.
אחרי מאות שנים של תפיסה תרבותית זו, איך אפשר לבוא בטענות לאישה – לאחר שהיא מרגישה שמיצתה את החלק של הולדת ילדיה – על כך שהיא לא רוצה סקס ונהפכת לביצ’ית ומניפולטיבית בכל הקשור לסקס..?
לגבר שרגיל להנאה מהסקס, אין שום בעיה להמשיך לעשות זאת לא לשם הולדת ילדים, ואילו האישה מרגישה שהסקס אינו יותר בסל התפקידים שעליה למלא.. ולכן.. רק כשיהיה לה טוב, היא תכוון לשם..
כשהוא ידבר אליה יפה.. כשהוא יעזור לה במטלות הבית, כשהוא יעזור לה עם הילדים.. רק אז היא תרגיש טוב (וגם אז תהיה עייפה קרוב לוודאי..) ו”תיתן” לו סקס..
ונשים רבות אומרות לעצמן עכשיו בלב.. מה זאת אומרת הוא “יעזור”.. הילדים לא גם שלו..?
כשאומרים שהכל מתחיל בחינוך, צריך להחיל על האמירה הזאת גם את החינוך למיניות.
נשים רבות לא מודעות לכך שסקס יכול להיות מהנה ומתייחסות אליו כאל “עול”. הן לא באמת נהנות ממנו, ועושות אותו כדי לרצות או לשחרר את הבעל. מכאן ועד להתנהגות שמפורשת כביצ’ית על ידי הגבר שלה, המרחק קטן מאוד.
כשנשים יבינו שסקס זה לשם הנאה שלהן, הן תפסקנה להתייחס אל זה כאל פרס שמוחזק בידיהן ושניתן לגבר לפי התנהגות טובה או לא..
היכולת ליהנות קיימת בקרב כל אחת. היכולת בשינוי אינה תלויה בגיל, במבנה הפנימי של איבר המין. היא בעיקר תלויה ברצון פנימי עמוק לשינוי.
להבנה שמגיע לה לחיות את חייה המיניים מתוך הנאה אמיתית.
בסופו של דבר, לנשים יש את יכולת הנאה גדולה יותר מזו שיש לגבר. מקור ההנאה שלהן הוא פנימי, אינו תלוי בהכרח בגבר, והן יכולות להמשיך זמן ארוך אחרי הגבר שמצידו סיים וחייב לנוח.
הנושא של המיניות הנשית מדובר כיום הרבה יותר מבעבר, ונשים רבות מבינות שהחיים המיניים עבורן לא צריכים להיות זהים לאלו של אימותיהן..
כל מה שהן צריכות זה להסיר את הספקנות, ולהחליט שזה הזמן לעשות את הדבר הזה בשבילן!
רוני ארז

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *