לא לשכוח לעשות סקס / רוני ארז

נכנסתי השבוע לחנות כדי לתקן את הטלפון שהתקלקל. בזמן שחיכיתי למכשיר שיחזור מתיקון התחלתי שיחה קצרה עם המוכר.
הוא סיפר לי שיש לו שתי בנות בגילאים 3.5 ושנה וחצי. ראיתי את המבט העייף והכבוי בעיניו. בן +30. עובד קשה. מגיע הביתה לתוך בית עם אישה וילדות שמחכות לו. אין ספק שהתקופה לא קלה עבורו. שאלתי אותו מתי הוא עשה סקס פעם אחרונה עם אשתו. הוא הרים את עיניו לעברי ולאחר כמה שניות ראיתי את הדמעות שבפניו. אני לא זוכר, השיב לי.
שאלתי אותו, תגיד בתקופה שכן הייתם עושים סקס, בתחילת הקשר, שמת לב אם אשתך היתה גומרת? הוא ענה לי שעשר שנים הוא איתה ומעולם לא ראה או שמע אותה גומרת. ואין לו שום דרך לדבר איתה על זה כי היא לא מוכנה לשמוע על שום דבר.
שאלתי אותו האם הוא יורד לה? הוא השיב שלא. היא לא אוהבת.
שאלתי אם יש להם ויברטור? הוא גלגל את עניו ואמר: מה פתאום? מבחינתה, הכל אצלה בסדר. יחד עם זאת היא מנצלת כל סיבה או הזדמנות כדי להימנע מסקס.
הבחור צעיר ורעב לקרבה. מה לעשות, הוא שואל אותי. אני לא חושב שאצליח להחזיק מעמד ככה עוד הרבה זמן, אני אוהב אותה, אבל מאוד קשה לי.
ישנם הרבה זוגות כאלו. השגרה שוחקת ומחבלת בקשר האינטימי ביניהם. בנוסף לכך, התקשורת המינית ביניהם לא קיימת. במחקרים רבים שנעשים על מערכות יחסים, נמצא כי בקרב זוגות שמתארים את המערכת הזוגית שלהם כלא טובה, גם המיניות שם לא טובה. לעומת זאת, כשהמיניות הזוגית טובה ושני בני הזוג מסופקים, גם רמת האושר הזוגי עולה.
ואין כאן שום התייחסות לתדירות קיום הסקס. העיקר שבני הזוג יהיו מתואמים ברצונותיהם. קשה לאגור לאורך זמן צורך שלא בא לידי ביטוי. אם הוא לא יבוא לידי ביטוי בבית, הוא יבוא לידי ביטוי בחוץ. ואין זה חייב להיות כך. הדבר קורה בעיקר כי התקשורת המינית בין בני הזוג לא קיימת.
נסו לחשוב אם כזוג, אתם מסופקים מינית. דברו על כך עם בן הזוג. תראו אם הוא מסופק מינית. תראו אם אתם מתואמים, ואם לא, אולי יש מקום למצוא את שביל הביניים שישמור על המערכת?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *