המלצות זוגות

וּפְשׁוּטִים הַדְּבָרִים וְחַיִּים, וּמֻתָּר בָּם לִנְגֹּעַ,/ וּמֻתָּר, וּמֻתָּר לֶאֱהֹב. (לאה גולדברג)

שנים רבות נהגתי לקרוא את שירה המופלא של לאה גולדברג  בתחושה של ציפייה ותקווה שגם אליי יגיעו ימי החסד ואזכה לגעת בחיים, ולאהוב. כשאני כותבת “אהבה” אני מתכוונת לרצון שכל חושיי יתעוררו לחיים ואזכה להכיר את כל נקודות העונג שקיימות בי, בעצמי ועם בן זוגי, אותם אזורי עונג שקראתי עליהם או שמעתי עליהם בהרצאות או ברשתות החברתיות שאני חברה בהן.

נקודת המפנה שלי הגיעה בגיל 45, כאשר הגעתי לנקודה של שפל בחיי. שפל בזוגיות, במיניות וכתוצאה, לשפל בשמחת החיים שלי. חיפשתי את הדמות שתוכל לגאול אותי מהמקום שהגעתי אליו, ולהצמיח אותי כאישה חדשה. קראתי על רוני ארז וגם צפיתי בכתבה שעשו עליה בטלוויזיה וידעתי שאני צריכה להגיע אליה לסדנת מיניות. הגעתי עם צפיות גדולות ויצאתי עם תחושה של הגשמה גדולה – הסדנא הייתה מעניינת, מאתגרת ופרקטית. רוני בעלת ידע נרחב בתחום מיניות האישה, עם טכניקות שכל אחת יכולה ליישם, גישה נעימה וחמה. בזכותה מצאתי נקודות עונג בגופי  שהביאו אותי לזרוח מחדש! והזריחה המחודשת נותנת את אותותיה בכל תחומי החיים, לא רק במיניות.

השלב השני בהתפתחות המינית שלי היה לצרף את בעלי למסע. לשם כך נרשמנו לסדנא הזוגית של רוני וניצן ארז. למרות החששות והתהיות בחרנו להגיע לסדנא עם גישה חיובית ופתוחה. המתחם שבו התקיימה הסדנא היה מאורגן ומושקע להפליא – צבע האדום שלט בקירות, על הרצפה היו פסלונים ברוח המיניות שהזוג ארז אסף ממסעותיו בעולם, וברקע התנגנה מוזיקה שהכניסה לאווירה המתאימה. הסדנא שילבה ידע קונקרטי, מעגלי שיח קבוצתיים, תרגילים זוגיים ומהלכים פיזיים ורגשיים. בשלושת ימי הסדנא הצטיידנו ביכולת לתקשר בפתיחות על מיניות, על הפנטזיות שלנו , על כפתורי החשק שמפעילים אותנו וגם קיבלנו קלפי משחק, פרי פיתוחם של בני הזוג ארז, שמאפשרים לנו לשחק זה עם זו  וכך  לטפח זוגיות מינית מעניינת ומרגשת.

בני הזוג רוני וניצן מהווים מודל לחיקוי לזוגות המבקשים שמניות בריאה תהיה חלק ממערכת היחסים ביניהם. הם מביאים איתם ידע תאורטי המועבר בצורה מעניינת מאוד, המשלבת גם את עולם הקולנוע שניצן מומחה בו, וניסיון אישי שאותו הם מבקשים להעביר הלאה. עבורנו הסדנה הייתה אירוע מכונן, בלתי נשכח ואנחנו מלאי הערכה לזוג הנפלא שעושה עבודת קודש בהצלת זוגות שמגיעים לאזורי הדממה ויוצאים בזכותם בקול  תרועה זכה. בזכותם אנחנו בראשיתו של פרק ב’ של פרק א’.

אני מאחלת לכל אחת ולכל אחד לבחור לצאת אל המסע המדהים שאני יצאתי אליו ולזכות כמוני, לראות את החיים בפשטותם, לגעת ולאהוב.

הגעתי לרוני בעקבות שיחה עם חברה. "איך יכול להיות שזה השיא של הזוגיות שלנו?"

אני זוכרת ששאלתי אותה. זהו? משלמים חשבונות, עובדים, מגדלים ילדים, מידי פעם יוצאים, שוכבים והולכים לישון וככה עד המוות? משהו לא הגיוני פה.. איפה האקשן.. העניין?

ואז היא שיתפה אותי שהיא הולכת לסדנה שקשורה לאורגזמה הנשית. “בחורה מקסימה” היא אמרה לי. “שלושה מפגשים – את תהיי בסדר תתחילי שם”.

והלכתי. היה מהפנט. למדתי על האנטומיה של עצמי דברים שלא ידעתי ואני בת 45!!

אני מחשיבה את עצמי לאדם ליברלי, פתוח משתף פעולה ושתמיד מוכה להתפתח וראו זה פלא! גיליתי מלא דברים חדשים – גיליתי שאני מולטי אורגזמית וגיליתי שאני יכולה לשפר את החוויה המינית שלי עם בן זוגי בעשרות מונים וזה עוד בלי שהוא מעודכן בכלל על כל השכלולים והחוויות שעברתי.

“אז תחשבי מה זה ללכת לסדנה שניכם ביחד ” אמרה לי רוני.

“אין סיכוי, אני מתביישת, מה הוא יחשוב עלי בעלי (הליברלי בטירוף כן?) הוא יחשוב שזה משהו זול בטח או אורגיה המונית על מה את מדברת??”

רוני ישבה איתי והרגיעה אותי. דיברנו. סיפרתי לה על הזוגיות שיש לי ולו על כמה אנחנו טובים ביחד. וכן כמו לכל זוג בעולם הזה יש לנו עליות וירידות. אבל אנחנו אוהבים ורוצים לשפר ולחזק את הזוגיות שלנו.

ובכל זאת כשהיינו מגיעים בערב אל בין הסדינים הייתי מרגישה עצורה. הייתי מרגישה שאני עושה את זה בשבילו כדי לעשות וי, ויאללה לגמור עם זה ולחזור לנטפליקס או לספר שלי. רציתי להיכנס למיטה ושלא יהיו ממני ציפיות הרי אני עסוקה ומפרפרת בין הילדים לעבודה, למטלות בבית, למשפחה, לאין ספור ציפיות שאני אמורה למלא, אז גם בערב? אני מתמרמרת…., גם בלילה אני צריכה לספר את הסחורה? אין לי רגע משל עצמי. !! ותמיד אני מרגישה אשמה אם “לא בא לי”. ובאיזה קטע?

אני משתפת את רוני ומחממת את עצמי. ובוכה. איך זה יכול להיות??? אני אוהבת אותו!! אז איך זה כשזה מגיעה למיטה אני מרגישה הכי חוסר תקשורת ואחת שצריכה לספק עבודה?

היה טוב לשחרר את זה. ובכיתי. ורוני חיבקה אותי חזק ואמרה לי שאני בסדר גמור ושזו לא אשמתי או אשמתו שאנחנו מתנהלים כמו שאנחנו מתנהלים. הרי מי לימד אותנו???

אף אחד!!!

תחשבו על זה רגע. אנחנו במאה ה21. אין שום תכנית לימודים בבית הספר. אין שום ספר הדרכה על תקשורת זוגית מינית. על זה שלא נכון להשתמש במילים כמו “לתת לו”.

אף אחד לא אמר לנו שסקס הוא הדבר האחרון שצריך להיות ספונטני בחיים של זוג.

אפילו החיות בטבע לא מזדווגות סתם. יש מהות – רבייה! נכון זה כיף לא נורמלי אבל גם לאכול שווארמה זה כיף, ואנחנו לא עושים את זה מתי שבא לנו רק כי יש לנו שיניים נכון?

תחשבו על זה רגע – הפעולות הכי פשוטות בחיים שלנו – מתוכננות: קפיצה לסופר, צחצוח שיניים עבודה, ארוחות משפחתיות, חוגים לילדים, טיפולים קוסמטיים, אפילו בנק – אתה רושם ביומן והולך.

אז סקס? מיניות? אותו נושא טעון שאימפריות קמו ונפלו בגללו?

שאותו לא ננעץ ביומן?? שעליו לא נדבר עם טרנינג ועל כוס קפה עם הבן\ת זוג שלנו שאנחנו אוהבים? לא כל שיח על סקס צריך להסתיים בשפריץ של זרע או גמירה. סקס לא אומר ערום. סקס לא אומר סליזי .

מי יודע?

רוני. וניצן יודעים!

אקצר. למרות שאין לזה סוף.

ידעתי שמשהו מוסתר, מוחבא אצלנו מתחת לפני השטח. הרי אמרתי לבעלי – משהו לא עובד לנו. הכל טוב כביכול, אבל אני מרגישה שאנחנו מפספסים משהו. אולי נלך לייעוץ?? אולי יש לנו בעיה בתקשורת?

לקח לי כמה חודשים לצמצם את הרעשים והגעתי למסקנה שמדובר בבעיה בתקשורת המינית.

ולמקום הזה רוני וניצן נכנסו. מתנה אדירה בחיי.

היקום תמיד מתגמל – כשהתלמיד מוכן המורה מגיע. ועוד איזה מורה. מורים.

בזוגיות שלהם רוני וניצן עברו תהליך מדהים ומעורר תרתי משמע. לכל אורך ההיכרות שלי איתם אני נפעמת מאיזה בני מזל הם. ואיזה בני מזל אנחנו שמישהו סוף סוף הרים את התפ”א הלוהט הזה במטרה להראות לכולנו  שהכל בסדר.

והלכנו לסדנא. שני לילות שלושה ימים.

אני מאושרת שהלכנו ובשניות אלו כשאני כותבת את זה חוזרת לי ההתרגשות.

אני אקפוץ רגע לסוף – ומסכמת – אם לא ננכיח את המיניות שלנו בכל רגע נתון – אבדנו.

מיניות זה לא ב 21:00 בערב כשהילדים ישנים (חח מי ישן ב21?) וזה לא פעם בשבוע בשישי בוקר כשהילדים לא בבית. ז”א בכיף כן ? אבל זה לא כפתור של און אוף.

זה לחייך אליו בבוקר ולחשוב מה נעשה בערב כי החלטנו שימי שני זה – ה – יום שלנו . וכל היום אנחנו מחייכים במבטים אחד אל השני.

זה לתכנן את החופשה הבאה מראש רק של שנינו ולשבץ בה משהו חדש שלא עשינו עם עצמנו רק כדי להתחדש – להתרגש לפגוש את עצמנו במקומות חדשים. כי הרי בואו. 23 שנה – מה כבר יש לחדש נכון?

אז זהו שלא. יש המון מסתבר ובסדנא של רוני וניצן אתם תגלו את זה.

פוגשים שם עוד זוגות שממש רוצים להתרגש מחדש מהחיים שלהם. מעצמם. מלמצות או לפחות להתקרב למימוש פוטנציאל עצמי ברמת המינית. ואין לכם מושג לאיזה רמות זה מגיע.

למדנו שתקשורת מינית זה סבלנות והכלה. זה חוסר שיפוטיות. זה לתת מקום לחששות, וגם להיות אסרטיביים תוך כדי. בסדנא פגשנו אנשים במקומות הכי אינטימיים שלהם. דיברנו, צחקנו בכינו שיתפנו. והכל ממקום נקי ושליו. ממקום אינטימי ומונוגמי לחלוטין אם למישהו פה יש ספק.

גדלנו. אנחנו גאים ומבורכים. למדתי על עצמי דברים שלא דמיינתי שהם אלו שהפעילו או ששיתקו אותי. גיליתי בי עוצמות. התעוררו בי תחושות שכל כך פחדתי שכבר לא יתעוררו לעולם. למדתי לבקש. למדתי להגיד לא ממקום שמח ולקבל חיוך בחזרה. הפסקתי להתבייש בפנטזיות שלי.

הן לא אני – הן פנטזיות.

 

מבחינה יבשה – טכנית פיזית – הסדנא היא ביחד ולחוד. יש דיבורים ויש חוויות פיזיות. לא אהרוס לכם את ההפתעה. את החששות, את הגילוי, את ההלם. את הרגשה המנחמת שזה לא אשמתכם שאתם כאלה –  קצת בורים, ובעלי דעות קדומות מפה ועד לאין סוף, ובטח מלאי ביטחון עצמי ממש מופרז בכל מה שאתם חושבים שאתם יודעים על יחסי מין.

אני יודעת כי גם אני הייתי שם. ועדיין מידי פעם אני אומרת לעצמי – לא קצת הגזמתי?

כולה סקס. נפגשים בערב שוכבים הולכים לישון.

אבל אז אני חושבת לעצמי שבלהזמין מקום למסעדה אני משקיעה יותר מחשבה מאשר באיך לענג את עצמי ואת עצמנו ביחד. ומתי זה יקרה. אנחנו דוחקים את זה לשולי סדרי העדיפויות שלנו. לשולי התודעה.

רוני וניצן שינו לנו את הגישה הזו.

וזה תהליך. שינוי אמיתי לא מתרחש בסדנא אחת. צריך לתחזק את זה. וזה בדיוק העניין.

אנחנו כזוג בקשר עם רוני וניצן. שואלים, נפגשים, מעלים חששות, מרגישים לעיתים מובכים כי אנחנו לא תמיד מתחזקים את מה שלמדנו כי החיים….. אבל אז אנחנו חוזרים לתלם ולו רק כי למדנו שאת הכל צריך לשים על השולחן. גם תקשורת מינית. וזה בסדר.

אז תודה לך רוני, ותודה לך ניצן.

תודה על ההזדמנות, על זה שלא ויתרתם עלינו כשנרתענו לפני תוך כדי ואחרי, תודה שהגנתם עלינו מעצמנו ותודה שיצרתם מרחב מוגן לדבר ולחוות את מנעד הרגשות וההרגשות שתקשורת מינית מייצגת.

תודה על ההקשבה התמיכה, ההכלה. והכי חשוב – תודה שהזכרתם לנו איך לאהוב בעיקר את עצמנו. מבלי לשפוט ומבלי להתנצל.

בן זוגי ואני נשואים כבר 12 שנים.

יש ביננו אהבה מאוד גדולה, אך עם השנים עברנו קשיים מנטליים. לשנינו יש מאניה דפרסיה ועל זה נוספו עוד קשיים רבים. במשך 8 שנים אחרונות היינו תקועים ומפחדים להגיע לאינטימיות מינית, ולא הייתה ביננו אינטימיות בכלל. סקסולוג שהלכנו אליו אמר לנו שאין לנו סיכוי להרגיש טיפה של עונג, גרם לנו להאמין שאנחנו לא מסוגלים לעשות סקס או כל דבר אינטימי אחר, וכך חיינו עד שפגשנו את רוני וניצן ארז, זוג מקסים שכול מטרתם בחיים היא לעזור לאנשים ולעשות להם טוב בתחום המיני.

בתחילה חששנו מאוד, אבל רוני וניצן דיברו איתנו ברכות, והליווי שלהם היה אוהב, אכפתי, אישי ומקצועי.

הסדנה הועברה בצורה משחקית וקלילה, עם שמירה מאוד גדולה על חשיבה חיובית (רוני היא גם מאסטר בNLP  ) פיתוח המשחק המיני והפנטזיות (ניצן הוא גם מורה לקולנוע) .

עברנו תהליך מדהים של 3 ימים שהחזיר לנו את התשוקה וההנאה והוריד לנו את הפחד הכל כך מיותר מאינטימיות ביננו.

בסדנה כל זוג קיבל שקית הפתעות עם שמנים מיוחדים ומשחק יפיפה עם קלפים ומשימות כיפיות שרוני וניצן יצרו, שאח”כ שיחקנו בחדר, לכל אחד יש קלפים מיועדים עבורו , ומטילים 2 קוביות: למי שיש את המספר הגדול יותר זוכה להעניק לבן זוגו/ זוגתו פינוק מיני נעים שמכניס אותנו בשלבים לתוך עולם של עונג. בשקית היו עוד הפתעות כיפיות שהשתמשנו בהם במהלך הסדנה.

רוני וניצן לימדו אותנו שמה שחשוב זה ליהנות ולשחק כמו ילדים קטנים, ולא להתייחס למיניות בכובד ראש אלא בקלילות, ושהמטרה היא הנאה, עונג.

הם גם הסבירו לנו שכל אחד מאיתנו אחראי על העונג שלו, ואחראי להסביר לבן/בת  הזוג שלו מה עושה לנו טוב, ואין צורך בהאשמות או לומר שהבן זוג שלי אחראי לעונג שלי. האחריות שלי לעונג שלי נותנת תחושה של העצמה אישית, ושיש ביכולתינו לנהל את החיים שלנו ואת המיניות שלנו, במקום שהיא תנהל אותנו.
מיניות זוגית היא win – win  כלומר שנינו יוצאים מורווחים. וזו הגישה.

הוסבר לנו גם שמיניות זה חלק מהבריאות שלנו, כמו שאנחנו דואגים לאכול נכון, לעשות התעמלות, לחשוב חיובי, אז גם המיניות היא חלק חשוב מהבריאות שלנו.

בסדנה שיחקנו במשחק מקסים נוסף שבו כל זוג קיבל צלחת עם דברים טעימים ומעוררים עונג, וניצן ורוני הנחו אותנו איך להשתמש בכל דבר בצורה מעוררת מינית.

למדנו לעשות מסז’ לאברי המין של כול אחד מאיתנו תוך כדי דמיון מודרך שרוני הנחתה. רוני וניצן דואגים שלכול זוג תהיה אפשרות לשים סדינים מסביבו לשמור על פרטיות דבר שמבחינתי היה פריצת דרך גדולה, כי בפעם הראשונה אחרי 8 שנים,  אני ובעלי הרגשנו עונג והגענו לשיא.

יצאנו מהסופ”ש בתחושה אופורית, כי עשינו את זה. הצלחנו, וזה לא היה קשה בכלל, ההיפך. זה היה קל ונעים. לפני כן מאוד נלחצנו אבל רוני וניצן הסבירו לנו שהמטרה היא לא לשכב מיד ולהגיע לאורגזמה, אלא פשוט ליהנות, ושיהיה לנו נעים, וזה מאוד עזר לנו.

הפעילויות בסדנה התחלקו בין עשייה חוויית לתהליכים זוגיים שבהם דיברנו כל פעם על המיניות הזוגית ממקום שונה.

אחת ההרצאות המעניינות שניצן העביר היתה על ההיסטוריה של המיניות הנשית ואיך בחברה תופסים את העונג הנשי, וכמה שלאורך ההיסטוריה לא היה דיבור על העונג הנשי או על פנטזיות נשיות, וכמה חשוב שאישה תדע לפנטז ולהגיע לעונג ואורגזמות. ושמותר לה.. מותר לנו כנשים לפנטז ולענג את עצמנו, ולראות את המיניות כדבר חיובי ובריא.

אחרי ההרצאה הכול כך חשובה הזאת, בן זוגי עשה לי עיסוי יוני וחוויתי את פריצת הדרך שלי עם עצמי ואיתו ביחד.

אז כול מה שאני רוצה זה להודות.

להודות לעצמי שהיה לי את האומץ לבוא לסדנה ולהאמין שאני יכולה לשנות.

לבן זוגי המדהים שבא עם אומץ רב גם.

להודות לרוני וניצן, שהיו שם בשבילי ובשביל בן זוגי, ולא וויתרו עד שיהיה לנו טוב ונחווה את פריצת הדרך הזאת, וכול זאת ברוך וסובלנות ואהבה גדולה .

זכינו בכם וזכינו בחידוש המיניות שלנו.

אני חושבת שאם היינו עושים את הסדנה באחד על אחד זה לא היה כמו שעשינו זאת בקבוצה של זוגות שבאמת התחברנו מאוד אחד לשני, ועודדנו אחד את השני וקיבלנו השראה רבה מכול זוג.

תודה לכם רוני וניצן,

תמשיכו בעבודה המבורכת שלכם,

תודה שאתם עוזרים לכול כך הרבה אנשים.

אוהבים אתכם💜

אני חושבת שסקרנות היא זו שהביא אותי לסדנה של רוני

הרצון לדעת עוד

לגלות עוד

לחוות עוד

אבל הסיבה הסמויה והלא נעימה להודות בה היא

שהייתי מתוסכלת ולא מסופקת מהמיניות שלי ושל בן זוגי.

הרגשתי כבויה, מרוחקת, איבדתי את היצריות שהייתה בי. מין הפך להיות עונש, משהו שאני עושה ממקום של ריצוי.

הסדנה אצל רוני עזרה לי לשחרר תפיסות  בראש שקבעו בי רגשות, מחשבות והתנהגויות.

למדתי שיעור על אחריות אישית. הבנתי כמה אני מאשימה את בן זוגי בדברים שאני בעצמי לא מצליחה להגיד ולדבר איתו עליהם.

שמעתי על ניפוץ מיתוסים חברתיים בתחום המיניות שאנחנו גדלים לאורם ומתפתחים לתוכם

ערערתי את התפיסות והדעות שלי עצמי.

כשסיימתי את הסדנה הרגשתי פחד ותסכול שהציפו אותי.

עברתי חוויה עוצמתית שפתחה לי את הלב ואת התודעה

והרגשתי שאם בן זוגי לא ישמע, ידע ויחווה חלק מהדברים שלמדתי ושמעתי הפערים בינינו ילכו ויגדלו.

בעזרתה של רוני

עזרתי הרבה אומץ וביקשתי מבן זוגי שנצא לסדנת הזוגות.

לאחר חילופי דברים טעונים הוחלט שיוצאים לסדנת הזוגות.

 

מה שהיה עבורנו הכרחי הוא הידיעה שרוני וניצן הם זוג מונוגמי, שמרני בשפתם.

היה לנו חשוב שהתפיסה היא תפיסה של זוגיות מונוגמית ופועלת לתחזק ולחזק קשר מהסוג הזה.

רצינו הנחייה מקצועית שמחוברת לקרקע, לשגרה היומיומית, לתחזוקה לקשר ותקשורת.

 

רוני וניצן מנחים את הסדנה ברגישות והקשבה עם אמונה אמיתית בדרכם האישית.

 

הסדנה משלבת בחוכמה חלקים מעשיים, קוגנטיביים, רגשיים והתנהגותיים שהחקירה שלהם מעצימה את החוויה ומעשירה את הלמידה

בסדנה עברנו דרך שהפגישה אותנו עם המון רגשות, תחושות, מחשבות וגילויים חדשים ומפתיעים על עצמנו.

היינו הכי חשופים רגשית שהיינו בכל תקופת הזוגיות שלנו.

הצלחנו לדבר, לשתף ולשוחח על נושאים שמעולם לא דיברנו עליהם.

למדנו איך לתחזק ולשמור על אש המיניות שלנו בשגרה השוחקת.

למדנו להיות חשופים וכנים.

בשורה אחת

בסדנה הכרנו כמו שלא הכרנו מעולם

וזכינו להצית מחדש את האהבה, התשוקה והכמיהה אחד לשנייה.

 

אני מאמינה שזוג שרוצה להצליח לקיים זוגיות חזקה טובה ונעימה חייב באומץ לגעת בחומרים האלה.

בעינינו הסדנה הזו הייתה המתנה הכי יקרה שיכולנו להעניק לזוגיות שלנו עד לרגע זה.

למדנו המון מרוני וניצן

למדנו על תקשורת, כבוד, הכלה, אחריות, פתיחות, חיבור וכנות. נכון שהסדנה מביאה את כל זה בתחום המיניות אבל כשערוץ המיניות, תקין, זורם, נעים, הדדי, מספק ומהנה האדיבות מתרחבות ומשפיעות על הכל.