הדרך לחיי מין מספקים

לכל אדם יש שתי מערכות עונג נפרדות במוח. האחת קשורה עם עונג הריגוש והשניה קשורה עם עונג הסיפוק. עונג הריגוש מתייחס לכל מה שקשור במשחק המקדים לסקס – עונג המחשבה, עונג הציפיה ועונג התכנון. אנחנו מדמיינים איך זה יהיה, משתוקקים לזה והדבר מאוד מרגש אותנו. עונג הסיפוק לעומת זה מתלווה לעצם עשיית הסקס, מגיע אחריו ואיתו אנחנו נשארים.

לעונג הסיפוק יש קשר לעונג הריגוש. לפעמים הקשר ישיר וככל שהריגוש עולה כך גם הסיפוק.. ולפעמים הקשר הוא הפוך.. ככל שהריגוש גבוה יותר, הסיפוק נמוך. אצל גברים, עודף ריגוש מביא לעיתים לאורגזמה מהירה מצד אחד, או חוסר יכולת ביצוע מצד שני. עבור הגבר, האורגזמה היא “בום”. גברים אינם מסוגלים להמשיך אחרי האורגזמה שלהם. הם חייבים לנוח גם ברמה הפיזית וגם ברמה המנטלית.

אצל נשים התהליך שונה מזה של הגבר, ונשים שמצפות לאותו דבר כמו הגבר תמצאנה את עצמן לא מסופקות. לא בגלל שזה פחות טוב.. זה הרבה יותר.. אבל זה מגיע בצורה שונה.

הציפיה מהווה עבורן ריגוש. אותו רגע אורגזמי שהן מכירות אצל הגבר ומצפות למה שהוא כזה עבורן. אבל משזה לא קורה באותה צורה. הן נשארות לא מסופקות ללא קשר לריגוש שהן היו בו בהתחלת המעשה המיני. הן פשוט מפספסות את ההנאה שבתהליך בגלל שהן מצפות למה שהוא מאוד חזק כך שקשה להן לפרש את מה שהן חוות כהנאה, וכך הן מרגישות שחיי המין שלהן אינם מספקים.

האורגזמה הנשית לא פחות טובה או חזקה מזו של הגבר.. היא פשוט לא אותו הדבר.

האורגזמה הנשית מפותלת, ודורשת יותר נוכחות במעשה. הסיפוק הנובע ממנה הוא סיפוק שנבנה, סיפוק שמאפשר לה לחוות את עונג החוויה המינית שהולך ומתעצם ככל שזה נמשך. ללא מטרה. ללא יעד. אישה שמצפה לגמור ולהרגיש כמו גבר תתאכזב. אם היא תאפשר לעצמה ליהנות ללא ציפייה, ההנאה תגיע מעצמה.

את הגברים צריך ללמד איך לא לגמור מהר מיד מרוב ריגוש..
את הנשים צריך ללמד איך להבין את מנגנון ההנאה המינית שלהן על מנת שירגישו מסופקות..
וזה בהחלט מסביר את ההבדל בין הריגוש לסיפוק.

כתיבת תגובה