הדמיון בין מיניות ואוכל

הקישור בין אוכל ומיניות אינו חדש. מאכלים רבים נתפסים בעיננו כמעוררי תשוקה, ו”תאוות בשרים” הינו ביטוי המתאים לשני הדברים..

גם אמצעי התקשורת ובראשם הקולנוע והטלביזיה מרבים להשתמש בדימויים הקושרים את האחד לשני.

אז אם האוכל והמיניות כל כך קרובים וקשורים בהתייחסות התרבותית המשותפת אליהם, מדוע אי אפשר להתייחס למין כמו שאנחנו מתייחסים לאוכל?

הפסיכולוג החברתי אברהם מאסלו הנחשב לאחד התאורטיקנים המרכזיים של הפסיכולוגיה ההומניסטית, פיתח את “פירמידת הצרכים” ושם הוא קבע שהאוכל, שתיה, חמצן ומיניות מהווים את הצרכים הבסיסיים ביותר הנחוצים לאדם לשם הישרדותו. רק לאחר מילוי צרכים אלו אנחנו יכולים להתקדם למילוי צרכים נוספים. יחד עם זאת אנחנו
לא נמצאים במעשה אינטימי רק כדי לשרוד.. אנחנו גם לא אוכלים רק כדי לשרוד..
אנחנו אוכלים גם כדי ליהנות וכך גם ההתייחסות למיניות. גם להנאה, ולא רק להישרדות.

לפעמים אנחנו נמצאים ברחוב ותוקף אותנו רעב. אנחנו שוכחים את כל מה שאנחנו יודעים וקראנו על ג’אנק פוד, עוצרים ליד הדוכן או החנות מזון הראשונה שאנחנו רואים ברחוב, ואוכלים בהנאה רבה. אנחנו מתעלמים מהנזק שאנחנו עושים לעצמינו, ומהקלוריות המיותרות שנכנסות לגופינו.. אנחנו מבטיחות לעצמינו שנאזן את זה אחר כך בפעילות ספורטיבית ומתפנות ליהנות מהאכילה..
ולפעמים.. אנחנו מתכננות ארוחה גורמה במסעדה.. מראש.. לפעמים זה במסעדה שאנחנו מכירים.. לפעמים במסעדה חדשה.. אנחנו מזמינים מקום מראש.. מתלבשים.. יוצאים.. יודעים שזה יעלה הרבה..  נותנים לארוחה את המקום הראוי והמכובד שמגיע לה.

כך גם צריכה להיות ההתייחסות שלנו בכל הקשור לנושא האינטימי. לפעמים אנחנו רוצים את זה קצר.. מהיר.. אין לנו הרבה זמן.. לפעמים אנחנו רוצים לתת לזה את המקום ולהקדיש לזה יותר זמן..
לפעמים זה יכול להיות בבוקר ואז זה יהיה קצר יותר.. לפעמים זה יהיה בערב וארוך יותר.. או שלהיפך.. לפעמים זה ללא תכנון בבית.. ולפעמים עם תכנון בצימר..
כך שההתייחסות שלנו לאינטימיות שלנו צריכה להיות באותו מקום וחשיבות כפי שאנחנו מתייחסים לאוכל שאנחנו אוכלים.
הדרך הנכונה היא שילוב של שתי הדרכים בתוך שגרת החיים. לא תמיד להתייחס לאינטימיות כאל ארוחת גורמה ואם אין את התנאים לכך אז מוותרים..
לפעמים גם מעשה אינטימי קצר מתוך תשוקה.. ולפעמים ארוך שיש בו גם הרבה רומנטיקה..
כך נדע להעריך את שתי הדרכים.. כך נשבור את השגרה ונכניס עניין מיני לתוך חיינו.. כך נשמור על הגחלת הזוגית המינית לוהטת באופן תמידי!

כתיבת תגובה