שמרנות מינית בבית

בפוסטים האחרונים התייחסתי לנשים שעסוקות בדימוי העצמי והגופני שלהן בזמן קיום יחסים, ועל נשים שעברו חוויות מיניות ראשוניות שליליות – שעצבו את התנהגותן המינית.

בפוסט זה אני רוצה להתייחס להשפעה הגדולה של הבית בו גדלנו בכל הקשור לתפיסה המינית שלנו.

נשים (וגברים) רבות גדלו בבתים וסביבה של שמרנות מינית. בין אם מסיבה של דת.. או מסורת.. או מנהגים.. או תפיסה שככה הדברים מתנהלים.. וכתוצאה מכך לא ראו בבית וסביבן גילוי חיבה או אהבה, חוו התייחסות שלילית למיניות, או התעלמות מהעניין.

האווירה בבתים אלו כי המיניות היא דבר שמצניעים אותה, לא מדברים עליה, היא קיימת בעיקר במקומות שבהם היא בלתי נראית..

בחורה שאינה רואה קרבה, ליטוף, חיבוק או נשיקה בין הוריה ושומעת בעיקר אמירות של “אל”.. “לא”.. “אסור”.. בכל הקשור למיניות, מאמצת במקרים רבים את תווי ההתנהגות הזה בבגרותה , דבר שרודף אותה בחייה המיניים כבוגרת, ואינו מאפשר לה לממש את הפוטנציאל המיני שלה, מכיוון שכשהיא מגיעה למצב של קיום יחסים, יחד איתה במיטה נמצאים הוריה והבית בו גדלה..

קשה ליצר אינטימיות מינית והנאה כאשר מה שהוא בראש עוצר אותנו מלהנות. הדבר כל כך עוטף אותנו בצורה שלפעמים האישה איננה מודעת לכך..

דוגמא: אישה “שנתפסה” נוגעת בעצמה כילדה על ידי דמות משמעותית בחייה (הורים, אחים, חברה), קיבלה מסר שלילי לגבי העניין או מסר כי דבר זה נעשה בצנעה או בפרטיות עם עצמה, מבלי התיווך לכך שזה לגיטימי, חשוב וחלק אינטגרלי זוגי משותף בביטוי אהבה, יצריות וחיבור לצרכיה.

כשהיא מגיעה לבגרות מינית, אותה אישה מפתחת לעצמה תפיסה מינית סגורה וצנועה שלא מאפשרת לה ליהנות ליד או יחד עם בן זוגה בזמן יחסים ולממש את הפוטנציאל המיני הקיים אצלה, את הנאתה היא משיגה לבד עם אביזרים (אם בכלל..) ובכך היא מפתחת תלות שלא מאפשרת לה להתפתח מינית.

המיניות עבור נשים אלו היא דבר “מלוכלך” שנעשה בסתר ושאסור לדבר אליו. ההתנהגות שלהן לא תלויה בפרטנר שאיתן שבמקרים רבים אינו מסוגל להבין מה קורה להן במחשבות בזמן הסקס.

הסיפור שיש לאותן נשים בראש לגבי המיניות.. הוא לא הסיפור שלהן.. הוא לא משרת אותן ומפריע להן לחיות באושר והנאה.

אפשר לשנות את זה.. זאת לא גזירה שצריך לחיות איתה את כל חיינו הבוגרים..

אפשר “לסלוח” להורינו ולשחרר את התפיסה שגדלנו בה.. אחרי הכל.. גם להורים שלנו היו הורים.. (:

בתמונה.. משפחה מאושרת ונטולת קרבה מינית הורית..

כתיבת תגובה