דיבור זוגי על מיניות

ניצן
הרבה זוגות לא באמת מדברים ביניהם על המיניות שלהם..
הם מדברים על הרבה דברים אחרים.. על ההורות.. על המשפחה.. על העבודה.. ועל החברים.. אבל על הצורה שבה המיניות שלהם מתקיימת, הם לא מדברים. כלומר הם מדברים.. אבל בעיקר על מתי זה יתרחש.. או מתי זה התרחש..
רוני
בדרך כלל אחד מהצדדים רוצה יותר. קשה למצוא שני אנשים החיים כזוג שרוצים בדיוק את אותו המינון למיניות. פעם התפיסה היתה שהגבר הוא זה שרוצה יותר ואילו האישה רוצה פחות.. כיום בכל סדנא נמצאות נשים שמתלוננות על כך שהן רוצות יותר והגבר רוצה פחות. מנפלאות העידן הפוסטמודרני..
כאב הראש הפך לסיבה טובה עבור לא מעט גברים כסיבה מדוע לא לקיים יחסי מין עם נשותיהם..
ניצן
כאשר הדיון בין בני הזוג נסוב על מתי.. בן הזוג שרוצה יותר, מנסה לייצר דינמיקה שבמסגרתה בן הזוג השני יוכל להכיל את הרצון והצורך שלו ביותר מיניות. במצב כזה, אין שום אפשרות לדבר על איך שהמיניות מתקיימת כשהיא מתקיימת, כי דיבור על זה יכול לפגוע בעצם ההיתכנות של הפעם הקרובה.. בנוסף לכך יש את החשש לפגיעה בבן הזוג כתוצאה מכך שהוא יפרש את הדברים המפריעים כביקורת שאיננה בונה כלל וכלל..
רוני
בזוגיות שאחד מהצדדים בה מרגיש מתוסכל מהמיניות הזוגית, הוא לא מצליח לחשוב על דבר אחר חוץ מאשר על המיניות. מהר מאוד זה מנהל אותו. הוא לא מפסיק לחשוב על איך יגרום לבן/בת הזוג לראות את הצורך שלו.
וכשהדבר כבר מועלה.. במקרים רבים הוא מתקבל כביקורת על ידי בן הזוג.. ומפה מתחילה מריבה.. בטח לא שיחה שיכולה לקדם את המיניות הזוגית.. וכך יוצא שלא מדברים על המיניות כדי לא לפגוע במעט הקיים.
ניצן
כדי לשמור על שגרת מיניות בין בני זוג.. צריך לשנות את השגרה.. צריך לשנות את הנתיב של איך שהמיניות מתרחשת.. אחרת אין מנוס מנפילה לשגרה בעייתית ולקיחת אחד את השני כמובן מאליו.
רוני
עשו לכם מנהג ודברו מידי פעם על איך אתם מרגישים בתוך המיניות הזוגית.
מתי עושים את זה..? זה כבר עניין לפוסט אחר.. 🙂

כתיבת תגובה