מיניות עם ילדים בבית

ניצן
הרבה זוגות מנהלים את מערכת יחסי המין שלהם בהתאם לילדים שנמצאים בבית.
הם לא מדברים ביניהם על מיניות ליד הילדים, וגם עם הילדים אין כמעט שיח על מיניות בבית.
אין יותר מידי גילויי חיבה בין ההורים ליד הילדים..
כשהילדים ערים ובבית.. אין מצב למיניות.. רק אחרי שהילדים הולכים לישון.
עם השנים.. הילדים הולכים לישון יותר ויותר מאוחר עד לגיל שהם הולכים לישון אחרי ההורים. בשביל זוגות לא מעטים הדבר פוגע מאוד בתדירות יחסי המין ביניהם.
בית רגיל..
רוני
רוב הילדים המתבגרים אינם יודעים או אפילו מודעים לכך שהוריהם מקיימים יחסי מין.. אצל מרביתם בגיל ההתבגרות גם אין שום רצון לדעת.
ברוב הבתים, ההורים מקיימים מערכת הסתרה מודעת או בלתי מודעת ואינם יודעים עד כמה השפעה זו עלולה להיות שלילית עבור ילדיהם, ויכולה ללוות אותם במערכת היחסים שהם ינהלו עם בני המין השני במשך חייהם..
ניצן
על הסתרה זאת נוספת חוסר תקשורת וחוסר הבנה של חלק מההורים להתפתחות המינית של ילדיהם. יש להם קושי בלחשוב ובוודאי לראות את ילדיהם נוגעים בעצמם והם מגיבים לזה בצורה שמעבירה לילדיהם מסר שהדבר אינו טבעי או חיובי, ובכך מקבעים בלא מודע את התפיסה השלילית של הילדים לעניין המיניות.
הבנים בהרבה מקרים מפתחים תפיסה לא נכונה לגבי עינוג עצמי אבל אינם מפסיקים לעשות זאת.
רוני
אצל בנות הסיפור שונה ומורכב יותר והרבה מהן מקבלות את התפיסה החשיבתית כי עינוג עצמי זה דבר שנעשה בהסתרה.. ובכל פעם שהן מרגישות רצון כלשהו.. הן מזיזות את התחושה הזאת מהן כי מיד עולים בהן רגשות אשמה מתוך היזכרות במסרים המילוליים והבלתי מילוליים שהם חוו מהוריהם.
כשהן מתבגרות ומתחילות לקיים יחסים, יש כאלו שמגיעות לעונג רק עם עצמן, וללא נוכחות הגבר שאיתן.
ניצן
כמובן שבהרבה בתים ההורים מתנהגים לילדיהם בעניין המיני כפי שהוריהם התנהגו אליהם ואי אפשר לבוא אליהם בטענות.
ברגע שהילדים מתחילים להתעניין במיניות, המקומות מהם הם שואבים את הידע שלהם הינם בעיקר אמצעי המדיה השונים שבשבילם המיניות זה דבר שמוכר ולפיכך במקרים רבים נעשה בצורה זוהרת שמראה לילדים תמונה מעוותת של המציאות בכל הקשור למיניות.
רוני
הפתרון לכך הינו תקשורת מינית. קודם כל בין ההורים, ואחר כך בין ההורים לילדים.
תקשורת מינית, תיווך נכון והעברת מסר חיובי של ההורים לילדיהם בהתאם לגילם, יחסוך מהילדים שלהם בהמשך תסכולים רבים וקשיים בנושא המיניות.
הזמן הפרטי של אמא ואבא – זמן שבו הדלת בחדרם נעולה – זה מהשהו שחשוב לגדילה ולהתפתחות התפיסתית של הילד כמו גם של המערכת הזוגית והמינית של ההורים!

כתיבת תגובה