אף פעם לא מאוחר

ספויילר לכלום..

 

אז הלכנו לראות את הסרט המדובר “אף פעם לא מאוחר” או בשמו הנכון “בהצלחה לך, ליאו גרנדה”. כנראה שמפיצי הסרט חששו מכך ששמו המקורי לא יביא צופים לסרט ושינוי השם תוך כדי רמיזה יחצנית לאורגזמה הנשית ובינגו.. האולם מלא.

 

היינו הצעירים בקהל..

 

גיבורת הסרט הינה מורה לתנ”ך בת 60+ בפנסיה, שבעלה נפטר שנתיים קודם ועכשיו היא פוקחת את עיניה ומחליטה להשלים את כל הפערים המיניים שנוצרו לה. בעלה היה הגבר היחידי איתו עשתה סקס ומיותר לציין שהסקס איתו היה משעמם, מהיר ובעיקר בלתי מספק. היא לא חוותה אורגזמה מימיה. לא בסקס ולא עם עצמה, כשגם למין אוראלי לא הגיעה יחד עם בעלה שנשמע שהיה טיפוס לא מעניין, במיוחד בכל מה שקשור למיניות ביניהם.

 

היא מחליטה לשכור “עובד מין” (פעם קראו לזה בפשטות “ג’יגולו”..) וכמובן הסרט נפתח בדיון טרחני ועד שהיא לא משתכנעת שאין כאן ניצול מצידה כלפיו (קונפליקט שמעכב אותה חלק לא קטן מהסרט) היא לא נרגעת.

 

וזה לא שכשהיא נרגעת הם מצליחים להגיע לשיאים..

 

האישה ממש מתוסבכת וחסרת ביטחון. נראה שהלבישו על דמותה כמעט את כל החסמים והמעכבים שיעצרו אישה מלהגיע להנאה מינית. מההורים שלה בילדותה, אמונותיה הדתיות, דימוי הגוף הנמוך שיש לה על גופה, בושה, מבוכה, אשמה, ובנוסף לכך גם בן זוג שלא מכיר מיניות מעבר לאישה ששוכבת על הגב ומין שנמשך חמש דקות, ובעיקר קול ודיבור פנימי שאינו נותן לה מנוח.

 

בנוסף לכך היא מתייחסת מספר פעמים בסרט לכך שהיא לא עשירה ושהיא לא יכולה להרשות לעצמה להשתמש בשרותיו כפי שהיתה רוצה.. ריח של קומדיה רומנטית עמד באוויר. האם תהיה לנו התאהבות וחתונה בסוף הסרט ובכך היא תזכה לסקס ללא תשלום..?

 

אז זהו שלא.. גם סקס לא ממש היה, וכשכבר היה.. ציפינו ליותר. בעיקר מהבחור..

אז נכון שהיא מציינת שהיא לא חוותה אורגזמה מימיה ונראה שאמונתה בכך שתחווה אורגזמה נמוכה עד לא קיימת. הדבר משבש קצת את התנהגותו המינית והופך אותו לגבר סטנדרטי שמיד לאחר שהוא גומר.. שואל את האישה שאיתו.. גמרת..? ותשובתה השלילית גורמת לו לאכזבה.

 

בסוף האורגזמה מגיעה. לא ממנו, אלא על ידי מגע של האישה בעצמה. יש כאן מסר ברור אל האישה ועל האחריות שהיא צריכה לקחת על חייה ולהתחיל את האחריות הזאת בכל הקשור להנאתה המינית. רק ככה בסוף היא מוצאת את הדרך לאורגזמה הנכספת. נכון שזה מוצג יותר כאנטי קליימקס מאשר כקליימקס, אבל לזה לפחות יכולנו להתחבר.

 

לצאת בשבילו מהבית..? רק אם זה דייט רומנטי שמסתיים בסקס. אם לא.. לכו ישר למיטה 🙂

כתיבת תגובה